יתרונותיה של טלוויזיה החכמה

בימים בהם חל שינוי ניכר בכל עולם הטכנולוגיה והדיגיטל, היה זה רק עניין של הזמן שגם הטלוויזיה שלנו תשתדרג, ותהפוך את עצמה ל"חכמה". אז מה היא בעצם טלוויזיה חכמה, ומה כל כך מייחד אותה מהטלוויזיות הרגילות שאנו מכירים ואוהבים?

טלוויזיה חכמה הינה למעשה עוד מסך חכם בדומה לסמארטפון או לטבלט שמצטרף לחיינו בצעדי ענק. בטלוויזיות חכמות תוכלו להתקין אפליקציות למיניהן, אשר דרכן ניתן לצפות במגוון תכנים ומקורות תוכן כמו סרטונים ביוטיוב למשל. כל זאת מתאפשר הודות למערכות ההפעלה המתקדמות של אנדוראיד אשר דרכן ניתן להשתמש בטלוויזיה ממש כמו הטלפון הסלולרי שלכם.

אם כן, לטלוויזיה כמה ישנם מספר יתרונות בולטים, המאפשרים לה להתעלות ללא כל בעיה מעל כל מכשירי הטלוויזיה הקודמים לה:

 • שליטה ממגון מכשירים –אז איך זה עובד? כל מסך ראשי של טלוויזיה חכמה תמצאו מגוון רחב של אפליקציות או פונקציות שונות. השליטה והניווט בממשק זה יכולה להיות במספר דרכים: תחילה, תוכלו להזיז את הסמן באמצעות השלט הרחוק, או לחילופין שלט מתקדם יותר המ
  לוגו נטפליקס
  לוגו של נטפליקס

  תפקד כמעין עכבר אווירי נוח לשליטה. שנית, תוכלו לחבר מקלדת ועכבר אלחוטיים עם חיבור USB ולהנות משליטה על הטלוויזיה ממש כמו מחשב. שלישית, תוכלו להכניס אופציה של פקודות קוליות שבעזרתן תשיגו את השליטה המבוקשת על הטלוויזיה שלכם, ורביעית, תוכלו לחבר את הסמארטפון שלכם דרך WIFI או בלוטוס', ובכך לקבל שליטה נוחה ומלאה על שימושכם בטלוויזיה חכמה.

 • מערכת ההפעלה – למרבה ההפתעה, במגוון רחב של טלוויזיות חכמות, תוכלו למצוא מערכת הפעלה חדשנית בשפה העברית, כולל כתב, שמע ותצוגה נוחה מימין לשמאל. נוסף על כך, תוכלו לעדכן גרסאות ותוכנות חדשות, ממש כמו בסמארטפון, באמצעות קבלת עדכוני תוכנה שוטפים ללא עלות, מיצרן הטלוויזיה.
 • אפליקציות ותוכן – מדובר באחד החידושים הבלוטים בכל הנוגע לטלוויזיה חכמה. את חידוש זה אין סיכוי שתוכלו למצוא בטלוויזיה המסורתית. באמצעות האפליקציות הללו, תוכלו לגלוש בשלל אתרי אירנטנט, לשמוע סרטונים מהיוטיוב, להכנס לרשתות החברתיות, להוריד ולהתקין אפליקצות חדשות כמו למשל האפליקציה של KODI ולראות תכנים רבים ללא תשלום. כמו כן, תוכלו להוריד אפליקציות משחקים למיניהן ולשחק בהן בשליטה מהסמארטפון, להכנס לאתרי קניות באינטרנט ועוד.
  נכון להיום נטפליקס הוא שירות הטלוויזיה החכמה הגדול בעולם ונותן vod של סדרות וסרטים עם תוכן מקורי של נטפליקס. אין ספק שרק שירות הנטפליקס גורם לשדרוג של מאות אלפי משתמשים לשדרג את מסך הטלוויזיה שלהם.
 • רזולוציית מסך – עם שדרוגה של הטלוויזיה לטלוויזיה חכמה, היה צורך גם לעלות את איכות התמונה והצפייה בה. במרבית הטלוויזיות החכמות תוכלו למצוא את פיצ'ר ה-4K אשר מציג תמונת מסך באיכות גבוהה במיוחד שטרם נראתה בארץ.

לסיכום, הטלוויזיה החכמה הינה טלוויזיה מומלצת במיוחד לכל אלה המעונינים לשדרג את חווית הצפייה שלהם. טלוויזיה חכמה הינה טלווזיה שבה אתם מקבלים למעשה מגוון אפשרויות וייעודים בחבילה אחת, אשר גם מאפשרת לכם לצפות בערוצי הטלוויזיה המוכרים, גם להוריד תכנים ואפליקציות, וגם לצפות בסדרות או סרטים שאינם משודרים בטלוויזיה. כל הפוקנציות הנחוצות מתרכזות למכשיר אחד, שיסחוף אתכם אט אט אל העבר העתיד והקדמה.

ילד רואה tv
הדור הבא של המכורים

מחסני-טלוויזיות היום הם בגדר מוזיאון. עקב ההתפתחות המהירה של הטכנולוגיה דברים שיוצרו לפני עשרים שנה כבר נחשבים ענתיקות ואפשר למצוא רק בבתים או מקומות אחרים ששמרו עד היום על אותם הפריטים.

מחסני-טלוויזיות מאחסנים טלוויזיות רבות הן מהתקופה בה התחילו לייצר ולמכור טלוויזיות ועד טלוויזיות חדשניות שיש היום בשפע בשוק. מסיבה זו, מחסני –טלוויזיות מהווים אטרקציה לכאלו שאוהבים ענתיקות או סתם כאלה שרוצים להראות לילדיהם אילו טלוויזיות היו קיימים פעם.

טלווזיה על הראש
איש הטלוויזיה

אז מה באמת כל כך שונה בין הטלוויזיות של פעם ובין הטלוויזיות של היום? טלוויזיות של היום נגד טלוויזיות של פעם. מי שזוכר מה היה בעבר, הדבר הראשון שעולה לו לראש זה הגודל. הטלוויזיות של פעם היו ענקיות, גדולות מאוד כמו קובייה גדולה והמסך עדיין היה יחסית קטן. לא רק זה, המסך הקטן הזה גם שידר בצבעים של שחור לבן ואם נזכרים עוד יותר רחוק אז גם לא היה סאונד. טלוויזיות שכאלה היו נמכרות במחסני טלוויזיות שונים ברחבי הארץ והעולם. באותה תקופה טלוויזיה הייתה נחלתם של בעלי היכולת הכלכלית בלבד, ומחסני טלוויזיות היו מקום מפגשם של קבוצות האליטה שהחליטו לקנות לעצמם טלוויזיה חדשה. עם השנים התפתחה הטכנולוגיה והשתנה מעמדן של הטלוויזיות בכל העולם. לאורך הזמן מחסני הטלוויזיות החלו להתמלא בטלוויזיות צבעוניות בעלות סאונד, ובפעם הראשונה ניתן היה להקשיב לחדשות ולתוכניות שונות בטלוויזיה הביתית. כפי שציינו מחסני הטלוויזיות היו ריקים מהמון האנשים ומסופר כי טלוויזיה אחת שהייתה בבלוק הייתה מקום עלייה לרגל עבור כל אלו שלא ראה בחייהם מהי טלוויזיה.

ככל שעברו השנים הטכנולוגיה התפתחה עוד ועוד והשוני המשמעותי ביותר בין הטלוויזיות של היום לטלוויזיות של פעם הוא הגודל. עם התפתחות הטכנולוגיה החלו להתפתח ולהתעצב מסכי הפלזמה וה –  lcd. מסכים אלה היוו את פריצת הדרך המשמעותית ביותר בתחום הטלוויזיות והפכו אותם למוצר קטן, נעים לעין ואיכותי. יחד עם התפתחות הטכנולוגיה הזו, ייצור הטלוויזיות הפך ליותר זול ויוצר ברובו במדינות המזרח הרחוק. שינויים אלה הובילו לכך שמחסני הטלוויזיות התמלאו אנשים רבים וכל אדם קנה לעצמו לפחות טלוויזיה אחת לביתו. מחסני טלוויזיות היוו את המוקד עבור קניית מתנה לילדים או לבת הזוג ואנשים נהרו בהמוניהם למחסני הטלוויזיות.

כמובן, כפי שציינו מחסני טלוויזיות הופכים עם הזמן למקום היסטורי ולמוצגים ארכיונים וזאת בשל העובדה שטלוויזיות נקנות כיום ברובם דרך רשת האינטרנט, במחירים זולים יותר. עם זאת עדיין יש למחסני טלוויזיות מקום בלב עבור חלק נכבד מהאנשים והם נהנים להגיע למחסני הטלוויזיות מדי פעם לפעם ולקנות טלוויזיה חדשה עבורם.

השינויים הדרמטיים בטלוויזיות של העולם המודרני לא מפסיקים וכבר היום ניתן למצוא טלוויזיות קמורות, שיטות שידור חדשניות וטכנולוגיות oled לדוגמא, אשר מביאות לצופי הטלוויזיה חווית צפייה שלא נראתה כמותה עד היום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *